Obisk parlamenta in cerkva

parlament-slikaV ponedeljek, 30. 9. 2013, smo se 8. in 9. razredi odpravili v Ljubljano. Šli smo si ogledat parlament in cerkve.

Ob 8.00 smo se zbrali, s seboj vzeli malico in pred šolo počakali avtobus. Na avtobusu smo veliko razgrajali in noreli. Ko smo prišli v Ljubljano, smo se najprej razdelili v skupine in si šli ogledat parlament. Vodič nam je razlagal o zgodovini ter nam pojasnil, kaj je na slikah, ki so bile na zidovih. Nato smo prišli v dvorano, kjer volijo predsednika. Dvorana na televiziji zgleda mnogo večja, kot je v resnici. Ogledali smo si jo z balkona, ki je nad dvorano, ampak smo kmalu morali oditi, saj se je začela seja. Potem smo si šli ogledat cerkve. Najprej smo si ogledali pravoslavno cerkve, ki je bila zelo okrašena s slikami. Gospod nam je vse lepo opisal in razložil. Odpravili smo se k drugi cerkvi. V protestantski cerkvi ni bilo toliko slik kot v pravoslavni, imela pa je veliko stolov. Zadnja cerkev, ki smo jo obiskali je bila rimokatoliška, ampak žal nismo mogli vanjo. Nam je pa vodička razložila, kaj pomenijo slike na vratih. Po ogledu smo imeli še nekaj malega prostega časa. Okoli 13.00 smo šli na avtobus in se odpeljali nazaj v šolo.

Devetošolci so svoj obisk prestolnice nadaljevali v Muzeju novejše  slovenske zgodovine.

Besedilo: Valentina Frank in Aša Sluga Malnar, 8. a

Foto: Nejc Škerjanc in Mike Zdravkovič, 9. razred