E-mail: info@os-hrpelje.si ......Tel.:05 689 20 60
 

Projekt ŠOLA-ŠOLI

rezana11Na pobudo Medobčinskega društva prijateljev mladine Sežana  se je tudi naša šola pridružila projektu Šola-šoli, v sklopu katerega smo si šole podarile predstavo. V sredo, 9. 10. 2013 so k nam prišli učenci OŠ Dutovlje in nam zaigrali gledališko igrico Netopir Kazimir.

Naši učenci so jim predstavo vrnili v petek, 11. 10. 2013. Nastopali so na podružnični šoli v Tomaju in matični šoli v Dutovljah s tremi kratkimi gledališkimi igricami, pridružil pa se jim je tudi otroški pevski zbor. Učenci od 4. do 7. razreda so najprej zaigrali igrico »Grozna knjižničarka Geltruda«, ki jo je za literarni natečaj Moja knjižnica napisala učenka 9. razreda Nika Ivanovič, nato pa še igri »Petelinček« in »Zlatnik«, povzeti po pravljicah pisateljice Ane Štefan. Otroški pevski zbor, ki so ga tokrat sestavljale le učenke 5. razreda je zapel »Petelinček je na goro šel« in »Žabjo svatbo«.

Projekt je bil uspešen in želimo si, da bi se ohranil tudi v naslednjih šolskih letih.

Slike

{AG}slike_novice/2013_sola_soli{/AG}