Podarjene knjige v albanskem jeziku

2013-11-22 20.35.04V petek, 22. novembra 2013, nas je počastil z obiskom kosovski veleposlanik v Republiki Sloveniji, gospodu Nexhmi Rexhepi.  Razveselil nas je z darilom, novimi knjigami v albanskem jeziku.  Knjige je podaril tako šolski knjižnici kot tudi priseljenim otrokom s Kosova, ki se šolajo na naši šoli.

Ob tej priložnosti je bila v šolski knjižnici krajša prireditev. Program sta v albanskem in slovenskem jeziku vodili učenki Rinese Suka in Florentina Fazlija. Prisluhnili smo pesmi Toneta Pavčka, Čenčava uspavanka, ki jo je zapel otroški pevski zbor pod vodstvom Anite Penko Maslo. Pesem je v albanskem prevodu recitiral Redon Suka.

Zahvaljujemo se donatorjema – Ministrstvu za diasporo Kosova in Veleposlaništvu Republike Kosova za podarjene knjige. Pomembno je, da otroci lahko berejo knjige v svojem maternem jeziku.

Slike

{AG}slike_novice/2013_podarjene_knjige{/AG}